fbpx
5 C
Skopje

(ФОТО) Поранешната манекенка Бранка Мариќ тврди дека со Оливер била во врска дури тој бил женет

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Медиумите од регионот на големо пишуваат стории за неговиот живот, а една од нив е и за неговото семејство и љубовната афера.

Легендарниот Оливер Драгоевиќ почина вчера и Балканот тагува по големата ѕвезда.

Оливер зад себе ја остави сопругата Весна, со која беше во брак 44 години, 42-годишниот син Дино и близнаците Дамир и Давор (39).

Животот на пејачот беше полн со контроверзии. Публиката ја освои со големи хитови, романтични стихови. Неговиот љубовен живот беше бурен иако се трудеше да го задржи имиџот на мирен, семеен човек.

Неговиот брак беше пред сериозно распаѓање кога излезе на виделина неговата секс-афера. Имено, некогашната манекенка Бранка Мариќ Мути јавно призна дека со Оливер е долги години во врска.

Тие двајца биле во интимни односи во текот меѓу 70-тите и 80-тите години. За тоа колку оваа афера била сериозна говори и фактот што Оливер поради Бранка сакал да ја остави сопругата Весна.

-Во текот на тие години често поради голем стрес и нервози завршував во Итна помош. Долго време се обидував да сфатам зошто Оливер толку се заврте по таа жена. На крај сфатив дека било само прашање на неговата незрелост и несигурност, рече своевремено Весна.

Потоа следуваше турбулентен период. Меѓусебни судски тужби и огромни скандали.

Бранка тврдеше дека брачниот пар ја држи под закани и уцени, а Драгоевиќ тврдеа дека таа измислува, па ја тужеа за претрпена душевна болка.

-Никогаш не сакав да зборувам за својот живот зад сцената, но под сплет на неморални околности се најдов среде скандали кои други ги исценираа. Мојата интима е моја работа, рече тогаш Оливер и стави крај на оваа приказна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -