fbpx
27.8 C
Skopje

(ФОТО) Радоста на Јане за Роналдо симбол на УЕФА за Суперкупот

АКТУЕЛНО

Официјалниот профил на УЕФА на Инстаграм објави фотографија од деветгодишниот Јане со постер на Кристијано Роналдо како симбол на радоста која Суперкупот ја донесе во Скопје.

Јане боледува од СМА – спинална мускулна атрофија и е голем фан на македонската репрезентација, но и на Кристијано Роналдо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -