fbpx
6 C
Skopje

Фото: Размазеност или бес – девојка во ноќен клуб потрошила цела претседателска плата

АКТУЕЛНО

Девојка од Србија на друштвените мрежи објавила фотографија од фискалната сметка од вечерно излегување и предизвикала хаос.

Сите останале зачудени, бидејќи едно шише минерална вода чинело 354 динари (180 денари).

Девојката, фотографијата од фискалната сметка ја објавила на Фејсбук, а вкупниот износ на сметката изнесувал 139.370 динари (72.000 денари).

Јасно се гледа секоја ставка, па така 32 енергетски пијалоци чинат 14.800 динари (7.600 денари), пет сокови од портокал чинат 1.300 динари (6470 денари), виски чини 10.800 динари (5.500 денари), а насјкапата ставка е вотката која чини 66.000 динари (34.000 денари).

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -