fbpx
5 C
Skopje

ФОТО: Ребека за свадба немаше деверуши – оваа невеста стана хит

АКТУЕЛНО

Ребека Брантес, 24-годишна студентка од Бразил, се прослави во светот со својата генијална идеја за деверуши да има мажи наместо жени.

Таа вели дека целиот живот е опкружена со мажи, има повеќе машки пријатели, а и на Факултет била една од 4-те девојчиња во генерација. Затоа, Ребека се одлучила за својата свадба деверуши да и бидат токму машките пријатели.

Петмина мажи со розеви креации и со маски и краставици на лицето, направија вистински бум во светот.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -