fbpx
6 C
Skopje

(ФОТО) Се појавија докази со модринки по лицето кај Трајковски, судијата го чека во судница

АКТУЕЛНО

Поранешниот градоначалник Тони Трајковски не дојде на судењето на ТНТ поради тоа што бил претепан, тврди неговиот адвокат. Тој покажа и фотографии на кои се гледа дека Трајковски има видливи модринки, пишува МКД.мк

Како што веќе објавивме судијата Огнен Ставрев рече дека утрово се јавил кај доктор во Ургентниот центар од каде добил известување дека Трајковски е во добра здравствена состојба и е на пат кон дома.

Судијата даде рок од 1 час Трајковски да се појави во судот или во спротивно најави дека ќебиде стражарно приведен.

Се чека дали Трајковски ќе дојде во судот.

Целиот текст на МКД.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -