18 C
Skopje

(ФОТО) Шекеринска сподели фотографија со која секој Македонец мора да се гордее

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Министерка за одбрана на Република Северна Македонија, Радмила Шекеринска на социјалните мрежи сподели фотографија, според која секој Македонец треба да се гордее.

Станува збор за слика од знамето на Македонија, кое е кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Покрај нашето знаме, истакнати се уште 29 знамиња на останатите членки.

-Гордост🇲🇰! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!, напиша Шекеринска.

Гордост🇲🇰! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!

Posted by Radmila Sekerinska on Sunday, December 1, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -