fbpx
5 C
Skopje

(ФОТО) Шекеринска сподели фотографија со која секој Македонец мора да се гордее

АКТУЕЛНО

Министерка за одбрана на Република Северна Македонија, Радмила Шекеринска на социјалните мрежи сподели фотографија, според која секој Македонец треба да се гордее.

Станува збор за слика од знамето на Македонија, кое е кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Покрај нашето знаме, истакнати се уште 29 знамиња на останатите членки.

-Гордост🇲🇰! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!, напиша Шекеринска.

Гордост🇲🇰! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!

Posted by Radmila Sekerinska on Sunday, December 1, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -