fbpx
6 C
Skopje

(ФОТО) Случајност или не: Мерна станица за загадениот воздух се наоѓа пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Таткото на Град Скопје, Петре Шилегов денес на социјалните мрежи се пофали дека е поставена мерна станица за мерење на нивито на загаден воздух.

-Поставена мерна станица за мерење на нивото на загаден воздух на плоштадот на ВМРО во центарот на градот. Чистиот воздух и чистата животна средина немаат алтернатива. #Скопје #ЧекорПоЧекор, – напиша Шилегов.

Поставена мерна станица за мерење на нивото на загаден воздух на плоштадот на ВМРО во центарот на градот.Чистиот воздух и чистата животна средина немаат алтернатива.#Скопје#ЧекорПоЧекор

Posted by Петре Шилегов on Sunday, December 1, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -