fbpx
7 C
Skopje

ФОТО: Сопругата на познатиот македонскиот пејач квалитетно го олесни сефот на банкарот

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Во седум сезони колку што веќе трае квиз шоуто „Се или нешто“, се случиле доста интересни моменти за паметење, а вчерашната емисија беше една од таквите.

Имено, натпреварувачка во битка со банкарот беше сопругата на фолк пејачот Марјан Коцев, Билјана, која иако во блажена состојба без проблем доаѓаше во квизот.

Сега дојде и нејзиниот ред за игра која и одеше неверојатно добро. Билјана ги отвораше најмногу сините кутии, па на крај се до последната рунда и останаа највисоките суми во црвените кутии.

Саканата на Марјан по негова сугестија ја прифати понудата од 130 илјади денари од кои беа и повеќе од задоволни.

Освен возбудливата игра, Билјана и Марјан раскажаа интересни моменти од својата приватност, односно како се запознале.

Прв почна да раскажува пејачот дека Билјана ја запознал на свадба каде настапувал и не се двоумел веднаш да и пријде и да го земе нејзиниот број. Освен за својата љубовна приказна, Коцеви раскажаа и дека имаат среќа во игрите на среќа, а од наградната игра со фискални сметки пред неколку години, освоиле автомобил.

Па така, банкарот во целата емисија знаеше со кого си има работа и не затоа сефот му остана квалитетно олеснат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Цеца не можеше да се воздржи: Внукот Жељко ја доведе до солзи

Хит на Интернет... Светлана Цеца Ражнатовиќ секој слободен момент го поминува со внукот Жељко и ужива со него, а што прават и како се забавуваат...

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...
- Advertisement -