fbpx
10 C
Skopje

(ФОТО) Стана полнолетна и се омажи за 55-годишниот Валентин: се запознале кога имала 14 години

АКТУЕЛНО

Валентин Иванов (55) е еден од менаџерите на компанијата „Лукоил“ се ожени со 18-годишната манекенка Јелисавета Адаменко.

Рускиот олигарх е во врска со Јелисавета откако таа имала 14 години, а се венчале во замок во Франција.

Тие живеат во Сингапур, каде границата за законско дозволен секс и брак од 16 години.

Јелисавета е критикувана дека е спонозруша, на што таа одговара:

Луѓето треба да бидат зрели и паметни. Ако мислат дека сите манекенки се к**ви, треба да побараат речник. Зошто некоја млада девојка која се дружи со постар господин е веднаш к**ва, а постариот човек спонзор?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -