18 C
Skopje

(ФОТО) Стана полнолетна и се омажи за 55-годишниот Валентин: се запознале кога имала 14 години

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Валентин Иванов (55) е еден од менаџерите на компанијата „Лукоил“ се ожени со 18-годишната манекенка Јелисавета Адаменко.

Рускиот олигарх е во врска со Јелисавета откако таа имала 14 години, а се венчале во замок во Франција.

Тие живеат во Сингапур, каде границата за законско дозволен секс и брак од 16 години.

Јелисавета е критикувана дека е спонозруша, на што таа одговара:

Луѓето треба да бидат зрели и паметни. Ако мислат дека сите манекенки се к**ви, треба да побараат речник. Зошто некоја млада девојка која се дружи со постар господин е веднаш к**ва, а постариот човек спонзор?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -