fbpx
21.8 C
Skopje

(ФОТО) Страшна сообраќајка кај Соборниот храм – Прегазен пешак кој чекал да помине улица

АКТУЕЛНО

Стравична сообраќајна несреќа се случи вечерва во близина на Соборзниот храм во Скопје, каде директно се судрија три автомобили.

Неофицијално дознаваме дека е тешко повреден странски државјанин, кој бил прегазен додека чекал да ја помине улицата.

Наскоро се очекуваат повеќе информации од Министерството за внатрешни работи.

ФОТО: Томислав Георгиев

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -