fbpx
21.8 C
Skopje

ФОТО: Сузана Турунџиева се подготвува за свадба

АКТУЕЛНО

Главна тема деновиве од забавните рубрики во домашните медиуми е свршувачката на ќерката на Сузана Турунџиева, Лора, која на своја 18 годишна возраст кажа „„Да“.

Велат дека љубовта не бира години, а така е и во случајот, иако во денешно време за разлика од порано кога девојките на 18-20 години се мажеле, сега е некако изненадувачко, па дури се чека премногу за брак

Инаку, минатата година токму во летниот период, Лора буквално ја фати „мајата“ кога на хуманитарна ревија се појави во венчаница во улога на манекенка.

Тогаш мама Сузе објави фотографии од својата принцеза, а очигледно толку требаше за Лора годинава навистина да го облече својот бел фустан.

Сузана Турунџиева по сите бури ова лето има причина да слави, бидејќи нејзината ќерка Лора се мажи. На својот профил објави фотографија со зетот и ќерките на која стави опис дека свадбата се спрема.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -