fbpx
21.8 C
Skopje

ФОТО Тргна по стапките на татка си – Принцот Вилијам ја изневерил Кејт со оваа убавица

АКТУЕЛНО

Британскиот принц минатиот викенд бил на скијање на Алпите , каде не се одвојувал од австралиската манекенка Софи Тејлор. Медиумите шпекулираат дека Вилијам и Софи имале кратка љубовна афера.

34 годишниот британски принц Вилијам како што шпекулираа дел од медиумите ја изневерил сопругата Кејт Мидлтон со која има две деца.

Вилијам за време на скијањето на Алпите интензивно другарувал со 24 годишната манекенка од Австралија Софи Тејлор.

-Можам да го разберам зошто падна на нејзиниот шарм. Таа е преубава девојка полна со самодоверба, во чие друштво е многу забавно, вели фотографот Глен Крон.

Според наводите на британскиот таблоид „ Dejli mejl”. “, Вилијам минатата сабота со тројца другари отпатувал во монденското алпско село Вербие во Швајцарија.

-Два дека се скијаа и уживаа на снегот. Им се придружи и Софи Тејлор и уште една русокоса девојка. Вилијам и Софи биле заедно на патеката, во рестораните и во ноќен клуб, па не е исклучено да имале и кратка љубодна афера, објави таблоидот „Dejli mejl”.

На фотографиите направени од папараците се гледа дека Вилијам не се одвојува од убавата манекенка. Тие двајца се смееле и допирале. Заедно биле и во ноќниот клуб „ Farine”,каде пиеле пиво и жестоки пијалаци до раните утрински часови. Вилијам цела вечер танцувал во Софи и се забавувал пред пријателите, изјавил другарот на манекенката Софи Тејлор, фотографот Глен Крон.

Принцот Вилијам која важи за член за пример од кралското семејство со овој потег разочарал многу Британци. Јавноста посебно го критикува Вилијам поради тоа што тој со своето однесување ја понизил сопругата Кејт.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -