fbpx
2 C
Skopje

ФОТО: Учителката Лидија доби отказ по оваа фотографија

АКТУЕЛНО

Учителката Лидија Фергусон која е мајка на три деца, добила отказ од училиштето во кое работи во Велика Британија поради оваа фотографија.

Таа на фотографијата седи на ивицата на кревет со краток бел фустан, а поради позата ја отпуштиле.

Сепак, децата велат таа е многу добра учителка, па потпишуваат петиција да се врати во училиштето.

Не случајно, но и во Македонија има професорки и учителки кои имаат вакви или слични фотографии, дали и тие би требало да се плашат и да очекуваат отказ или едноставно надвор од работното време можат да постапуваат како сакаат?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -