fbpx
-5 C
Skopje

ФОТО: Вака ќе изгледа новото лого на „Ауди“

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

По претставувањето на неколку нови модели на саемот во Париз, „Audi“ и во 2019-та подготвува бројни изненадувања.

„Audi“ на парискиот авто-саем ги претстави новите генерации на „A1 Sportback“, „Q3“ и „A6 Avant“, a премиера имаат целосно новите модели – „Q8“ и електричниот кросовер „e-Tron“.

Исто така, по прв пат на некој саем на автомобили беа изложени „SQ2“ и обновениот „Audi TT“.

Ниту следната година нема да биде ништо помалку возбудлива за германскиот производител, со оглед дека во план се 11 нови и редизајнирани модели.

Една од премиерата во 2019-та ќе биде новата генерација на „Audi A3 Sportback“, конкурент на „Mercedes A Сlasѕ“.

„Audi“ актуелниот „A4“ беше обновен во текот на летото, но овој автомобил се уште не се најде во продажбите салони, па компанијата исто така го води како модел за 2019-та.

Уште еден модел на „Audi“ ќе доживее редизајн во следната година. Станува збор за „SUV“ моделот „Q7“, кој ќе биде освежен на половина од производниот циклус на актуелната генерација, па на пазарот ќе би можел рамноправно да се натпреварува со новите „Mercedes GLE“ и „BMW X5“.

По годинешната прмиера на „Audi A6“ и „A6 Avant“, обновувањето на семејството на моделот „A6“ ќе продолжи и во 2019-та со верзиите „A6 Allroad“, „S6“ и „RS6 Avant“. Последните два автомобили ќе добијат 2.9-литарски TFSI V6 со 450 ks и 4.0-литарски TFSI V8 со 605 ks.

Следната година „Audi“ ќе ги лансира и „S7 Sportback“ и „RS7 Sportback“, исто така со споменатата моторизација.

Иако новиот „RS5 Sportback“ претставен во оваа година, тој во продажните салони ќе пристигне дури следната година, па исто така ќе се води како модел за 2019-та.

Последниот најавен нов автомобил на „Audi“ зa 2019-та е „e-Tron Sportback“. Oвој целосно електричен модел, заснован врз истоимениот концепт од 2017-та, претставува спортска верзија на „Audi e-Tron“, кој дебитираше во септември оваа година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -