19 C
Skopje

ФОТО: Во 90-тите беше сон за многу дами – денес кога е близу до 50-та година изгледа одлично

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Пејачот Питер Андре во 90-тите години беше сон за тинејџерките и дамите ширум светот, особено во оние моменти кога на сцената се појавуваше гол, без маица и гордо го покажуваше своето извајано тело.

Но, иако од тие времиња поминаа 30 години, денес 47-годишниот Питер сè уште може да се гордее со своите мускули бидејќи изгледа речиси подобро од некогаш. За да се увериме во тоа, доволен е само еден поглед на неговите социјални мрежи каде споделува свои фотографии и мами воздишки кај обожавателките.

А оние најверните го следеа и неговото реално шоу кое се емитуваше на Јутјуб каналот на магазинот “The Sun” – “Life With The Andres”


Во еден од исечоците кои ги споделил, Андре позира со голо торзо на кое се истакнуваат неговите мускули. Тие се резултат на редовните тренинзи во теретана, а на исхраната, како што тврди и самиот, и не внимава премногу бидејќи е во толку добра форма што може да јаде што и да посака.

„Не ги преминувам границите, уживам во чоколадите, но сето тоа го трошам на тренинг. Навистина се трудам и правам многу работи кои се спротивни на препораките. Не појадувам, пијам само црно кафе и многу вода”, ја открил пејачот својата тајна.

Питер Андре е во брак со 30-годишната Емили со којa ја има 6-годишната ќерка Амелија и 3-годишниот син Теодор, а од минатиот брак со британската старлета Кејти Прајс го им 14-годишниот син Јуниор и 12-годишната ќерка Принцес Тиами.

Во музичкиот свет најмногу се прослави со хитот “Mysterious Girl”.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Се излекувала од коронавирус, но доживеала шок: Додека лежела во болница и починале сопругот и двата сина

Вистинска семејна трагедија доживеала Емира Дураковиќ која во болница се лекувала од коронавирус. За време на лекувањето, таа дознала дека нејзиниот сопруг починал, но...

ТАЖНА ВЕСТ НИ ПРИСТИГА ОД БИТОЛА: Со голема жaлост известуваме дека пoчина познатиот хиpypг – известува бoлницaта Плодност:

Почина ПРИМ. Д-Р Јован Стефановски, соопштија попладнево од приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола. Со длабока жалост ја примивме информацијата за сmpтта на прим. д-р...

Владата продолжување со креирање на мерки: Платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните и на компаниите...

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата...
- Advertisement -