fbpx
6 C
Skopje

Фото: За чипс и вода 355 денари на скопскиот аеродром

АКТУЕЛНО

Фотографија од фискална сметка денеска е хит на социјалните мрежи. На неа се гледа колку се скапи цените на скопскиот аеродром.

Имено, еден чипс од 75 грама и две обични вода од 500 мл, чинат 355 денари, или нешто помалку од 6 евра.

Чипсот чини 175 денари, додека една вода од пола литар е 90 денари.

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -