22 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

ФОТО: За кој фудбалски клуб навива најубавата Македонка

Најубавата Македонка, често може да се прочитаат и слушнат вакви коментари за Марјана Станојковска, личноста која често ја гледаме на малите екрани.

Станојковска која е заштитно лице на повеќе компании, својот популизам го започна со емисијата „Бекстејџ“, каде заедно беа водители со сега починатиот Влатко Илиевски.

Марјана ретко зборува за спорт, но случајно се пофали за кој фудбалски тим навива. Можеби нема да верувате, но тоа е Милан од Милано, од каде објави и фотографија.

Веројатно симпатиите кон тимот од Милано се од поодамна, бидејќи клубот од „Сан Сиро“ во овој момент ги живее најтешките моменти во последните неколку децении.

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.