fbpx
4 C
Skopje

Француски турист спасил автобус да падне во провалија откако му се слошило на возачот !

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Француски турист спречил смрт на 22 лица во австриските Алпи, откако успеал да сопре автобус кој тргнал кон провалија кога му се слошило на возачот.

65-Годишен маж кој бил во групата на француски туристи, седел во првиот ред во автобусот кој се возел по планински пат во близина на Швац, во Тирол, во Западна Австрија кога на возачот наеднаш му се слошило и само паднал од седиштето, соопштува полицијата.

Дел од автобусот веќе излетал ја нагазнал заштитната ограда и се движел кон провалијата длабока 100 метри, кога човекот скокнал од своето седиште и успеал да ја притисне кочницата, се додава во соопштението на полицијата.

„Бевме на работ од катастрофа“, изјавил еден очевидец и додал дека рефлексите на тој патник и фактот дека успеал да го сопре возилото биле „невидена среќа“.

Девет лица биле хоспитализирани после тој инцидент, кој се случил во саботата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -