30 C
Skopje

Фрчат понуди за кафе до министерот Венко Филипче (Фото)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Не само најпознат министер, туку веројатно и најпознат лик во Македонија во 2020 година е министерот за здравство Венко Филипче.

За жал пандемијата на коронавирусот направи хаос низ целиот свет. Речиси и не постои држава која остана имуна на овој тежок вирус. Почнувајќи од помоќните Италија, Шпанија, Кина, САД, Германија, па се до држави кои се помали како нашата. И покрај тоа што сме помали, сепак нашите здравствени работници секојдневно се трудат да помогнат, а голем дел од нив за жал во таа битка и самите се заразија со коронавирусот.

Првиот човек на здравството Венко Филипче речиси секојдневно одржува пресконференции на кои ја информира јавноста за најновите случувања во државата поврзани со вирусот. Под секое LIVE вклучување граѓаните можат да остават свој коментар. Па така на денешната пресконференција не изостанаа критиките, но и секако позитивните коментари на сметка на министерот.

Еден од коментарите гласи вака:

Фото

Господине Венко, не сум докторка, ама во мене како обичен смртник лежи муабет. Господине Венко единствен сте. Кажете ми дали вашата понуда за кафе, стои во еден од коментарите.

Foto

Господине Венко гледам дека со ваков народ имате полни раце работа. 90 % тешки пациенти. Ама барем одвојте една кафе пауза со мене ако може. Барем јас за разлика од други не испуштам злоба и завист, стои во друг коментар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -