fbpx
9 C
Skopje

Фрчат понуди за кафе до министерот Венко Филипче (Фото)

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Не само најпознат министер, туку веројатно и најпознат лик во Македонија во 2020 година е министерот за здравство Венко Филипче.

За жал пандемијата на коронавирусот направи хаос низ целиот свет. Речиси и не постои држава која остана имуна на овој тежок вирус. Почнувајќи од помоќните Италија, Шпанија, Кина, САД, Германија, па се до држави кои се помали како нашата. И покрај тоа што сме помали, сепак нашите здравствени работници секојдневно се трудат да помогнат, а голем дел од нив за жал во таа битка и самите се заразија со коронавирусот.

Првиот човек на здравството Венко Филипче речиси секојдневно одржува пресконференции на кои ја информира јавноста за најновите случувања во државата поврзани со вирусот. Под секое LIVE вклучување граѓаните можат да остават свој коментар. Па така на денешната пресконференција не изостанаа критиките, но и секако позитивните коментари на сметка на министерот.

Еден од коментарите гласи вака:

Фото

Господине Венко, не сум докторка, ама во мене како обичен смртник лежи муабет. Господине Венко единствен сте. Кажете ми дали вашата понуда за кафе, стои во еден од коментарите.

Foto

Господине Венко гледам дека со ваков народ имате полни раце работа. 90 % тешки пациенти. Ама барем одвојте една кафе пауза со мене ако може. Барем јас за разлика од други не испуштам злоба и завист, стои во друг коментар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -