fbpx
6.8 C
Skopje

Фудбалери во Етиопија се обидоа да линчуваат судија

АКТУЕЛНО

Инцидентот се случи на натпреварот меѓу екипите Дифенс и Велвало Адиграт Јуниверсити, кога при резултат 1:1 судијата призна спорен погодок на Дифенс.

По одлуката неколку фудбалери на Велвало го нападнаа судијата и почнаа да го гонат се до атлетската патека, каде тој беше приморан да се барани со знаменцето за корнер, но доби и неколку удари.

По интервенцијата на  полицијата, ситуацијата се смири.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -