fbpx
-3.7 C
Skopje

Фудбалска драма во Лондон: Челси водеше, па мораше да спасува пораз од Рома (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Денеска се одиграа вкупно осум натпревари во рамките на 3. коло од групната фаза во Лигата на шампиони, каде по три бодови запишаа екипите на ПСЖ, Барселона, Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Базел и Јувентус.

Вистинско фудбалско шоу приредија екипите на Челзи и Рома, кои ремизираа со конечен резултат од 3:3. Натпреварот прв го отвори домашниот тим преку голот на Луиз во 11. минута од натпреварот. Во 37. Азар успеа да зголеми на 2:0, но само три минути подоцна, фантастичниот српски интернационалец, Александар Коларов го ублажи водството на Челси, постигнувајќи погодок во 40. минута за 2:1, резултат со кој се замина на полувреме.

Челси – Рома

Во продолжението од вториот дел на натпреварот, Рома преку двата кола на Џеко во 64. и 70. минута успеа да направи целосен пресврт на натпреварот, но сето тоа не траеше долго. Во 75. минута Азар со глава успеа да го совлада голманот Алисон и да ги постави конечните 3:3 на натпреварот.

Челси-Рома

Во останатите натпревари кои се одиграа оваа вечер, Атлетико Мадрид со играч повеќе не успеа да си дојде со три бодови во гостувањето кај Карабах, ПСЖ убедливо славеше на гости кај Андерлехт со 4:0, Барселона со играч помалку го демолираше Олимпијакос на „Камп Ноу“ со 3:0, Селтик беше совладан од Баерн на гостински терен со 3:0, Јунајтед минимален против Бенфика на гости со 1:0, а со ист резултат финишираа и ЦСКА Москва и Базел, во полза на гостите. Јувентус во самиот крај на натпреварот успеа да постигне погодок и да се извлече од ремито против Спротинг од Лисабон, со конечни 2:1.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ВИДЕО: Попот го фрли крстот и падна. Како изгледаше тоа?

Празникот Водици (Богојавление) народот го празнува како еден од најголе­ми­те христијански празници, зашто на тој ден според верувањето Исус Христос е крс­тен од Свети...

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...
- Advertisement -