20 C
Skopje

Фудбалската сезона во Италија сепак може да биде откажана

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Италијанската влада ќе ја откаже фудбалската сезона, освен ако не се донесе прифатлива одлука со италијанската фудбалска федерација.

– Деновиве, владините службеници се состануваат да заседаваат за спортот и фудбалот. Доколку се договорат, тренинзите ќе бидат продолжени. Потоа, можна е обнова на првенствата. Во друг случај, владата ќе треба сама да одлучи, изјави министерот за спорт во Италија, Винченцо Спадафор.

Првенството во Италија беше стопирано во март заради пандемијата на коронавирус.

До крајот на сезоната во Серија А остануваат 12 кола. Тимовите ќе загубат повеќе од 700 милиони евра ако првенството не се доигра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -