5 C
Skopje

ГАТУЗО посочи дека не сака да го слушне овој збор од своите играчи пред утрешниот натпревар, инаку ќе биде многу лошо…

АКТУЕЛНО

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Големото „Дерби дела Мадонина“ секогаш привлекува посебно внимание во италијанската спортска јавност и традиционално го дели градот Милано на два дела, а овојпат, двата тима ќе пристапат на оваа пресметка во далеку поразлично расположение и форма.

Сепак, искуството во бебзрој пати ни покажало дека моменталната форма не мора ништо да значи на вакви градски пресметки, а тоа го потенцираше и Рино Гатузо кој пред своето второ дерби со Интер како тренер одби да наоѓа изгори за тоа што неговиот тим играше 120 минути пред само два дена.

Џенаро го посочи зборот „замор“ како единствениот кој не сака да го чуе од своите фудбалери се до почетокот на дербито со Интер, бидејќи според него, самиот дуел против градскиот ривал треба доволно да ги подигне фудбалерите и да заборават на се што се случило претходно.

– Мора да бидеме приземјени и да имаме максимален респект кон Интер. Мора да знаеме што треба да направиме. Тие имаат простор за да се лизнат и да направат кикс, но ние немаме. Не можеме да погрешиме. Тоа што не сакам да го слушан од моите фудбалери е зборот замор. Нема никакво алиби, тоа не смее да биде алиби. Сакам да видам 11 играчи кој ќе бидат напалени до коска. Ако сакаме да мислиме на пласман во Лигата на шампионите, тогаш ова за нас е финале. Вложуваме се во овој дуел, а единствено се плашам од тоа што луѓето велат дека ние сме фаворити. Тоа не е случај, тие се седум бодови пред нас, – вели Гатузо во најавата за утрешното дерби кое се игра во 20:45 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...
- Advertisement -