10 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Георгиевски: Курир им приреди на македонистите посебен подарок

Денес патриотсккиот Курир им приреди на македонистите посебен подарок. На насловната страна на врвот со посебна сликичка ги информира дека починала славната југословенска фолк звезда Мирослав Радовановиќ.И во прилог ги потсетува за неговиот најголем хит.На сите македонски патриоти кои се хранат од Курир навистина топло им го препрачувам да се порадуват на песната.Патем јас за тој пеач и неговиот хит прв пат слушам….Ама браво како го најдовте!

Е оваа е денес на насловната страна на патриотскиот Курир

Posted by Ljubco Georgievski on Friday, May 22, 2020

 

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.