fbpx
8 C
Skopje

Георгиевски Му дадов на Груевски документ во кој Борисов Стојменов зема провизија за приватизацијата на Стопанска Банка, а тој тоа не го отвори во јавноста

АКТУЕЛНО

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Екс премиерот Љубчо Георгиевски во интервју „Во Центар“ кај Васко Ефтов излезе со шокантни информации. Тој вели дека му дал документ на Груевски за земање на провизија од Борис Стојменов за приватизацијата на Стопанска Банка.

Во продолжение изјавата на Љубчо Георгиевски:

Борис Стојменов – тој станува министер за финансии и демонстрира мал економски капацитет. ММФ и Светска Банка се жалеа од него. Кога дојде реконструкција на крајот на 99 година, му реков Борис гледаш и самиот дека работата не ја бива. Во меѓувреме тој почна да си прави бизниси. Печатењето одеше кај него, деловни простори и слично. Јас го менувам Борис Стојменов за да го ставам Никола Груевски. После тоа тој ми стана најголем непријател, а тие двајца си правеа бизниси.

Имаше еден документ кој го обезбедив каде што Борис Стојменов зема провизија за приватизацијата на Стопанска Банка. Груевски тоа не го отвори во јавноста, но мислам дека го има употребено во купувањето на Канал 5 за време на неговото владеење. Тој документ лично му го дадов на Никола Груевски и тој го има. На Груевски медиуимите му беа многу значајни, рече Георгиевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

10 намирници со кои ќе се подигне вашиот имунитет и расположение

Тие го регулираат нервниот систем и се одговорни за доброто расположение и борбата на телото против стресот. Исто така помагаат во зајакнување на имунолошкиот...

Рикер до премиерот Заев: Ве охрабруваме и вас и земјите од ЕУ да барате решение за билатералните прашања надвор од интеграцијата на Северна...

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите Американски Држави...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Бојко По фотографиите од спалната соба повеќе не сакам да видам женa

Фотографиите од мојата спална соба се инсценирани и се компромитирачки материјал, создадени според учебник на КГБ. Олигархијата ме напаѓа затоа што Бугарија влезе во...
- Advertisement -