fbpx
2 C
Skopje

Георгиевски: Пендаровски демонстрира реална надпартиска политика и правилен државотворен говор

АКТУЕЛНО

Фејсбук статус на екс премиерот Љубчо Георгиевски.

Претседателот Стево Пендаровски од неговото преземање на мандатот демонстира една реална надпартиска политика, не бегање од проблемите, добри дијагнози на политичките состојби и правилен државотворен говор. Вчерашниот настап беше во таа насока а се надевам така ке продолжи.

Линк ТУКА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -