fbpx
9 C
Skopje

Георгиевски: Роби Телекабел од маалски бизнисмен направи моќна фирма благодарение на мојата влада

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски со одговор на обвинувањата од страна на сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров, кој во емисијата „Патот на успехот“ на 24 Вести обвини дека од него лично биле побарани 650. 000 марки од Војо Михајловски, кој бил генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во тоа време. 

Претседателот на ВМРО НП, во одговорот на неговата фан страна на фејсбук рече дека Роберт Димитров никогаш нема донирано ниту денар за ВМРО ДПМНЕ. Тој истакна дека Роберт Димитров добил повеќе концесии, благодарение на лобирањата на Војо Стојановски и Тони Лазаров, а Роби од маалски бизнисмен, благодарение на концесиите кои ги добил тогаш, направил фирма во првите дваесет по приходи во Македонија.

Одговорот ви го пренесуваме во целост:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -