2 C
Skopje

Героски: Бев државен непријател во време на режимот на Груевски, но тоа продолжи и во времето на Заев

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Новинарот Бранко Героски во емисијата „Што не е јасно“ вели дека во поранешниот режим бил неомилена личност или државен непријател и дека очекувал кога ќе дојде време во кое послободно ќе се дише, тој да биде ослободен од таа улога, но за негова жал тоа продолжило и во времето на оваа Влада само поради тоа што тој решил да се занимава слободно со неговата професија односно новинарството.

Ова не е нешто ново во мојот живот. Тоа е константа која се провлекува. Можеби по следните избори, по нова политичка консталација тоа ќе се промени, не знам, вели Героски.

Героски рече дека нема потреба да стравува за било што бидејќи во животот не направил дела кои се казниви.

Имам комоција да зборувам што сакам по телефон. Од друга страна многу добро знам дека овие скандали не се случуваат за да имам јас што да пишувам или да се забавувам. Многу добро знам во кој момент моето пишување може да значи мешање во истрагата. Почитувам сечија одлука да изнесе компромотирачки материјал од истрагата. Така постапи помладиот колега Митовски од порталот Инфомакс и да сум обвинител не би покренувал истрага.

Видео од гостувањето на Героски во продолжение:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -