fbpx
5 C
Skopje

Героски со порака до новиот директор на БЈБ: Еве што му порача!

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Сашо Тасевски. Така се вика новиот директор на Бирото за јавна безбедност. Што ќе рече, шефот на нашата полиција. Многу важна фигура во хиерархијата во МВР.

Не го познавам човекот. Прочитав дека тоа е оној тип, кој за време на линчот во Собранието на 27 април лани, со пиштол во раката, храбро и одговорно ја врши својата работа – ги брани народните избраници од пучистите на Груевски. Се сеќавате на таа митска сцена…

Добар избор, тоа ми беше првата помисла.

Импресионира и биографијата на овој човек. Магистер по безбедност и докторанд на Факултетот за безбедност. Поранешен шеф на македонскиот дел на обезбедувањето на Амбасадата на САД. Дведецениска успешна кариера во МВР. Накусо, професионалец без маана.

Во ред, ќе си останам на првата помисла. Тоа ми е и навика. Но, ќе ја искористам привилегијата да го злоупотребам овој простор од весникот, за со господинот Тасевски да си се разбереме шчо напраифме и шчо треба да напраиме – за однапред.

Со Лазе Велковски, господине Сашо, напраифме беља. Самиот е виновен. И тој беше промовиран како одличен кадар. Дури и по одлуката за негово разрешување, по неговата глупава грешка со службениот џип, премиерот Заев го пофали како врвен професионалец. И верувам дека е така. Арно ама…

Да скратам. Немој и ти да ме разочараш, директоре! Аман! Доста ми е од разочарувања…

 

 

Целиот текст прочитајте го на Плусинфо – ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -