19 C
Skopje

Героски во „Јади Бурек“: Боки 13 се обидел да рекетира човек од Охрид на кого му се слошило, го плискале со вода по што се спасила ситуацијата

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Никогаш ја немав видено ниту оваа снимка, ниту било која друга снимка кои беа објавени во „Ла Верита“ се до нејзиното објавување. Тоа што го има на снимката отприлика го добив како податок, ми беше раскажано, а верував затоа што изворот беше мошне сериозен, човек на кој му верувам.

Кога ги гледав сите детали од снимката на „Ла Верита“ бев и јас изненаден, но клучните детали за тоа кои се личностите, отприлика што се разговарало знаев. Никогаш не ја раскажав содржината на таа снимка се додека не се објави. Таа снимка не е правена за да јас ја забавувам јавноста, но сакав да бидам сигурен дека мојот извор ќе ми гарантира дека снимката која постои е цврст доказ.

Пазете, тоа е 10 јуни кога првата приказна беше објавена за едно рекетирање на еден охридски хотелиер, неуспешен бидејќи на масата буквално му се слошува на човекот, го плискале со вода, човекот се возбудува нагло, некако се спасува ситуацијата и човекот им вели, добро земете го целиот хотел. Тој не правел 200 илјади евра промет, а камоли јас да ги имам тие пари да ви ги дадам. Така човекот се спасува од таа филмса колку комична толку и трагична приказна, вели Героски во гостувањето на емисијата „Јади Бурек“ кај Јанко Илковски.

Героски рече дека стотици илјади евра, милиони евра се рекетирани, па мислел дали да тргне по стандардна постапка односно да им звони на Коки, Лаки, Фрики. Некој ќе рече дека не било фер да раскажувам приказни, но немав избор бидејќи ќе имаше фокус врз мене и ќе имаше лавина на тужби. Лебдат приказните во воздухот, луѓето ми веруваат, јас им верувам на изворите. Направивме круг на доверба, додава тој во емисијата.

Целото гостување на новинарот Бранко Героски во продолжение:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -