fbpx
20.8 C
Skopje

Ги фрли навивачите во транс, донесува млада ѕвезда за 200 милиони евра, а не се во прашање ниту Нејмар, Азар или Салах

АКТУЕЛНО

CalcioMercato донесува неверојатна вест, а во прашање се Реал Мадирд. Претседателот на клубот, Флорентино Перез го посвети своето внимание на младата ѕвезда од Париз Килијан Мбаппе и токму тој ќе биде приоритет N1 за наредниот трансфер период.

Перез е свесен дека станува збор за исклучително важен играч, па со самиот тој факт нема да биде проблем ниту цената за самиот играч. CalcioMercato наведува дека Реал Мадрид ќе понуди 200 милиони евра и дека ќе ги трансферира до ПСЖ, а тешко дека понудата ќе може да се одбие ако се земе во предвид фактот што станува збор за големиот кралски клуб од Мадрид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -