fbpx
8 C
Skopje

ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ СО ЕДЕН КАНДИДАТ Меси искрен: Само некој од овие тројца може до Златната топка

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Златната топка во последните 10 години е преодредена во правило само за два играчи: Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Се поизвесно е дека и оваа сезона тој тренд ќе продолжи.

Потсетуваме, 2007. година Бразилецот Кака го освои ова престижно признание, а од тогаш Аргентинецот и Португалецот рамноправно поделија по пет награди.

Многу веќе нагаѓаат за тоа кој би можел да ја прекине таа нивна доминација. Кандидати навистина има многу, тука се Нејмар, Азар, Кејн, Мбаппе и бројни други.

Аргентинскиот бисер од Камп Ноу во разговор за шпанските медиуми откри кој смета дека би можел да ја прекине нивната доминација.

Постојат прекрасни играчи ширум светот кои би можеле да ја освојат Златната топка. Во последните години тука сме само двајца, но играчи како Нејмар, Мбаппе и Суарез можат да се натпреваруваат за оваа награда оваа година, рече Меси.

https://www.youtube.com/watch?v=GaQPuqeHniM

Сигурно изненадување е што во овој тесен круг Меси го стави соиграчот од Барса Луис Суарез кој веќе има 31 година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -