-1 C
Skopje

ГИ ЗАСЕНИ И МЕСИ И СУАРЕЗ: Ги освои најголемите скептици и покажа дека е најголемото засилување на Барса…

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Младиот французин е брилијантен на теренот на Камп Ноу уште од своето доаѓање од Лион, а неговото име највеќе се скандираше како што се ближеше крајот на мечот против Валенсија на натпреварот во четврток навечер.

ФОТО

Јохан Кројф еднаш рече да се игра фудбал е едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешката работа која постои. Па, со само 24 години, Умтити е веќе мајстор на овој занает.

Клубот долго време бараше играч кој ќе игра со Пујол и Пике, покасно само со Пике, но Барса никако не успеа да погоди. Поради тоа, Маскерано, од својата природна позиција мораше да ја засилува одбраната.

Фудбалерот има смешна ниска откупна клаузула од 50 милиони евра, а доколку потпише нов договор, кој се очекува да биде на четири или пет години, истиот со сигурност ќе биде со поголема сума. На тој начин, Барса во своите редови ќе го има најдобриот дефанзивец во светот во годините на својата кариера.

https://www.youtube.com/watch?v=0PCnFGehM30

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...

Брнз: Разочарани сме што Бугарија го блокира прогресот

Се надеваме дека Северна Македонија ќе продолжи со процесот на пристапување кон Европската Унија. Многу јасно ја кажавме нашата желба да ја видиме првата...

Се ближи крајот на моторите со внатрешно согорување

Британскиот премиер Борис Џонсон потврди дека од 2030 година ќе биде забранета продажбата на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување, иако властите во...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...
- Advertisement -