7 C
Skopje

Го фати на дело како ја изневерува: Му го искрши џипот а тоа го снимаше и го објави на интернет (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Познатата српска пејачка Љупка Стевиќ на своите Инстаграм приказни објави шокантно видео на кое се гледа како му ги издупила гумите, изгребала каросеријата и искршила задното ветробранско стакло на автомобилот и  џипот за кој вели дека му припаѓаат на нејзиното поранешно момче, со кого биле во врска 10 години, а кое го фатила во прељуба.

„Попусто потрошив десет години поради ско*от по*ран! Нека знае целата нација! Не се срамам, а срам ми е“, напишала Стевиќ на фотографијата каде е со човекот за кој зборува и за кого тврди дека е припадник на полицијата од висок ранг, со генералски чин.

На видеото се гледаат искршени ветробрански стакла, дупнати гуми на автомобилот „Ауди А6“, скршени се сите стакла, скршен е ретровизорот, а оштетен е и теренецот „Ланд Крузер“. Двата автомобила, наводно му припаѓаат на нејзиниот поранешен љубовник и членовите на неговото семејство.

„Така завршува автомобилот на еден  е*ач“ – вели пејачката во видеото.

„Вака завршува е*ач на батерии. Изберете девојки кому ќе му дадете 10 години од својот живот“ – напишала Љупка Стевиќ, додека на фотографијата се гледаат уништените автомобили.

Подоцна пејачката објави и видео од Воено-медицинската академија (ВМА) во Белград, на кое се гледа дека таа била таму околу два часот по полноќ, каде што завршила откако ја повредила раката, која и е завиткана во завој.

„Само неколку копчиња, но јас ќе преживеам“, рече пејачката, која освен што нагласи: „Ова е само почеток“, не објасни дали самата се повредила при кршењето на автомобилските стакла или некој друг и ја нанел повредата?!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -