fbpx
-1 C
Skopje

Го изневерував маж ми пет години, корона вирусот ме прибра дома за да сфатам каква грешка сум направила

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Дека вистинската љубов и во време на пандемија од корона вирусот доажа на виделина покажа Марија, читателка на италијанскиот весник „Corriere della Sera“. Приказната за оваа жена е доказ дека во несреќата се препознаваат вистинските вредности.

„Јас сум жена од 40 години, среќно мажен, верна партнерка со сигурна работа. Симислите ова е идилична брачна приказна ама не е така. Веќе пет години го изневерувам мажот со два пати помлад дечко. Правам се за да си признам себе си дека тоа што го правам не е во ред, но нешто секогаш ме влече назад. Свесна за својата грешка веќе со години се обидувам да ја раскинам врската, која би можела да ми уништи се што со години го градев со својот сопруг и деца, но тоа никако не ми појде од рака, напишала таа.

Но, она што таа не успеала, успеал корона вирусот. Тој променил се во нејзиниот живот. Сфатила што навистина е важно во нејзиниот живот, а тоа секако се нејзиниот маж и деца, па одлучила да стави крај на се од минатото.

“Овој вирус ме научи да ги почитувам работите кои едно време од својот живот ги запоставував. Мојата петгодишна авантура беше голема грешка, поради која сега се чувствувам многу лошо. Не бев во состојба да сфатам кои ми се вистинските вредности во животот, едноставно бев заслепена, објаснила таа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -