fbpx
5 C
Skopje

„Го молам небото да те врати“ – сестрата на Тоше Проески со емотивен статус

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Сестрата на нашиот Тоше Проески на својот Фејсбук профил постојано објавува емотивни статуси поврзани за прерано починатиот пејач.

Оовој пат таа сподели емотивен статус.

Овој статус е составен од насловите на најголемите хитови на македонската музичка ѕвезда.

MOLIM NEBO DA TE VRATI

Tu sam,u ovoj SOBI ZA TUGU. Deli me JOŠ JEDAN STEPENIK od večnog ambisa gde povratka nema. Sa ulice se čuje samo lupkanje LIMENKA o beton i neka stravična tišina kao na nekom MESTU ZLOČINA. Moja duša je LEDENA i nikakve ČINI neće uspeti da je otope,otopiće se samo ako ponovo budeš tu! Svake noći ZVEZDA SEVERNICA liči na tebe,ali NIKADA se više neće spustiti na Zemlju…

ČIJA SI ti zvezdo,da li ja to stvarno vidim to što želim,ili je ovo samo jedan san, SAN EGZOTIČAN. OPROSTI što sanjam,neću više,izvini ako je to razlog što si otišla i sa sobom odvela naš veličanstveni sjaj. Daleko si 1 200 MILJA pa puta beskonačno toliko…

Ali PRATIM TE,i radiću to uvek kada se crni pokrivač spusti na ovaj svet… ŽAO MI JE što nekako ne mogu da te uhvatim, JEDINA si na nebu koju prepoznajem, tako MALA a ipak velika ZA OVOJ SVET! KRAJNJE VREME je da se dole vrati ono što nam pripada, ova IGRA BEZ GRANICA nas polako ubija. Svakoga dana kada ZAMIRIŠE TREŠNJA ja se setim svoga sna u kome JOŠ UVEK SANJAM DA SMO ZAJEDNO…

Kada se noću prolomi MESEČINA, zvuci tvoje tople ARIJE zagolicaju dušu,ali je ovaj surovi svet brzo razuveri u to da si još na čvrstom tlu. To je NAJTEŽA STVAR. Verujem i dalje,verujem da će doći DAN ZA NAS, koji te volimo i čekamo tvoj povratak, a do tada neka nas barem teši misao da si tu negde i da je to tvoje TAJNO MESTO… #balkanskiprinc #toseproeski #tosedonija #love

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=524493754639525&id=100012367146253

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -