fbpx
6 C
Skopje

Го очекуваат 21-то дете: Ова е наголемото семејство во Британија (фото)

АКТУЕЛНО

43-годишната Сју и 47-годишниот Ноел Редфорд од Велика Британија, основале најбројно семејство во Британија која во моментот го очекуваат 21-то дете.

Овој брачен пар првиот син го добиле пред 28 години, а Сју имала само 14 години. Најмладиот Арчи го добиле минатата година, а името му го дале браќата и сестрите зошто родителите немале веќе идеи.

Ова семејство секојдневно пере по 9 машини а месечно троши по 30 шишиња течен детергент. Моментално живеат во куча вредна 240.000 фунти, некогашен дом за нега на стари лица кој го купиле пред 11 години.

Сју и Ноел веќе имаат и три внучиња.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -