fbpx
23.8 C
Skopje

Го прашаа Коби Брајант: Леброн Џејмс или Мајкл Џордан?

АКТУЕЛНО

Тешко прашање!

Леброн Џејмс ги победи речиси сам по Бостон Селтик во финалето од источната конференција, а дали е најдобар кошаркар на сите времиња?

Џејмс против Бостон во седум финални мечеви во просек постигна 33 поени и ова му е осмо големо финале во низа.

Некои велат дека му нема рамен, има и такви кои ќе кажат дека не е ниту близу до она што бил Џордан. Што вели Коби Брајант?
“Можеме да уживаме, а да истовремено не понижуваме никого. Го сакам она што го прави Леброн. Немојте да зборувате за тоа за кое никој не може да победи“, порача славниот кошаркар.

Доколку победи во големото финале против Хјустон и Голден Стејтс, тогаш Џејмс ќе дојде на чекор на тоа да биде најдобар на сите времиња. Ако веќе не е ?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -