17 C
Skopje

Го проверила градникот на нејзината ќерка, а потоа следел шok: После оваа снимка владее паниkа, а еве за што станува збор

АКТУЕЛНО

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Една загрижена мајка ја отпарала прерамката од градникот на нејзината ќерка и внатре нашла ‘уред за следење’.

„Наликува на некоја технологија“, возбудено објавила мајката, со предупредување за останатите родители.

Се разбира, снимката почнала масовно да се споделува на социјалните мрежи, а оние понаивните наседнале.

Меѓутоа, станува збор за трака со испечатен електромагнетен код, сосема вообичаена работа, со цел при излез од продавницата да засвири ако некој се обиде да украде парче облека. Сепак, теоретичарите на заговор одбиваат да го прифатат тој факт и снимката и понатаму се споделува на интернет.

Хајди Клум изгледа неверојатно добро: Мажите воздивнуваат, жените завидуваат

Манекенката Хајди Клум се приближува кон 50-тите години, но се чини дека воопшто не старее.

Русокосата 47-година Германка слави откако на суд го победи поранешниот сопруг, Сеала, кој ѝ забрани со децата да оди во Европа.

Видеото од манекенката погледнете го ТУКА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски најави реконструкција на објекти на МВР заборавени и по 70 години

Министерот за внатрешни работи најави дека реформите во МВР ќе продолжат онаму каде што запреле додека тој бил технички премиер. Реформските процеси во рамките на...

Дарко Панчев за Фокус: Ова е вистината за штедачот со седумте милиони евра во Еуростандард банка

Скопјанец имал заштеда од 7 милиони евра во Еуростандард банка, и се избезумил кога ја слушнал веста дека банката пропаднала, а со тоа и...

Ноле никако да куртули: На мета е на криминлците кои сакаат да заработат користејќи го неговото име

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е злоупотребен од страна на измамници кои со лажно интервју се обидуваат да заработат. На интернет сајтот...

Венко штотуку соопшти: Направени се 1.507 тестирања, од кои се регистрирани 140 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.507 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-43, Куманово-10, Дебар-3, Штип-4, Прилеп-9, Тетово-12, Струга-7,...

Борисов: Луѓето во Бугарија не чувствуваат дека се во пандемија, полицијата напаѓана со жестокост

Бугарија е единствената земја во која работи се и луѓето не чувствуваат дека се во пандемија. БСП сака избори, но тие не можат да...
- Advertisement -