fbpx
9 C
Skopje

ГО ПУКАЛЕ СО 11 КУРШУМИ ПА ГО ФРЛИЛЕ ВО БУНАР: Како е расветлен овој случај?

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Полицијата за обид за убиство ги сомничи Виту М. (22) кој е уапсен, а неговиот возач и пријател Иван. К подоцна сам се предал на полицијата.

Откако во Среда вечерта полицијата го уапсила 22 годишниот Виту М. поради сомневање дека учевствувал во киднапирање и обид за убиство, полициската истрага продолжила.

Вито во текот на Четврток е приведен на испитување во Жупанското државно обвинителство за обид за убиство. Полицијата извести дека се сомневаат дека тој во Сабота, на 21 јануари, со огнено оружје му нанел тешки телесни повреди на 20 годишникот, а потоа го оставил во бунар и се одалечил од местото на нападот.

Од полицијата известија дека младичот е погоден со 11 куршуми во нозете, рацете, а потоа фрлен во три метри длабок бунар.

Откако ќе заврши кривичната истрага двајцата осомничени момчиња ќе бидат препратени во притвор СТП Сплит – Далмација, а после тоа на испитување во обвинителството.

Овој настан се случил во Хрватска, а истиот ги потресе тамошните граѓани на Хрватска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -