fbpx
22.8 C
Skopje

Ѓоко Поповски осуден на 9 години затворска казна, адвокатот Зиков незадоволен од пресудата

АКТУЕЛНО

– Да се даде девет години за кривично дело сторено пред 10 години во јавна набавка за која сега постои различно толкување на прописите дали биле правилно применети или не, сметам дека е работа за која не треба да се коментира. Ќе се обидам да се воздржам, тоа го бараше и Ѓоко од мене достоинствено да ја сослушаме пресудата и да продолжиме понатаму да се бориме со поднесување жалба до повисокиот суд, изјави адвокатот Зиков пред Кривичниот суд, каде што денеска на Ѓоко Поповски му беше изречена затворска казна од 9 години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -