fbpx
9 C
Skopje

Голден Стејт поразен по продолженија, Кливленд без проблеми со Бруклин

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Во изминатата ноќ се одиграа осум натпревари во НБА лигата, најдраматично беше на средбата помеѓу Голден Стејт и Мемфис, на која гостинот победи по продолженија со 119:128.

Недоволни беа 40 поени на Кари, Дурент имаше 27, во победничкиот табор најрасположени беа Рендолф и Конлеи со по 27 поени, додека Марк Гасол уфрли 23.

Шампионот Кливленд без проблеми дојде до уште една победа, рутинска на гостувањето кај Бруклин со 108:116. Леброн Џејмс имаше 36 поени, Кајри Ирвинг 32, додека Кевин Лов додаде 17 поени и 10 скокови. Кај домашниот тим Бојан Богдановиќ беше најефикасен со 23 поени.

Резултати НБА:
Орландо 93:100 Хјустон
Вашингтон 112:105 Минесота
Бостон 110:106 Филаделфија
Бруклин 108:116 Кливленд
Милвоки 111:116 Њујорк
Голден Стејт 119:128 Мемфис (по продолженија)
ЛА Лејкерс 127:100 Мајами
Сакраменто 98:106 ЛА Клиперс

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -