fbpx
-3 C
Skopje

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ НА НАСТАНИТЕ; РЕАЛ ГУБИ УШТЕ ЕДНО СИГУРНО ЗАСИЛУВАЊЕ: АЗАР ИМА РАЗЛИЧНИ ПЛАНОВИ ОД НЕГОВИОТ ТАТКО

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Еден Азар (27) ги отфрли сите тврдења на својот татко дека тој не потпишува нов договор соЧелси како би можел да ја чека понудата на Реал.

Реал го сака белгиецот, но Челси сака да му понуди подобар договор за да остане на Стемфорд Бриџ. Во интервју за Ле Соир таткото го налути пред се Челси, а потоа и Еден.

“Мојот татко изрече некои лоши работи, јас разговарав со него“, рече Азар, па продолжи:

“Фокусиран сум на Челси, имам договор уште две години и среќен сум.
Како што веќе реков десет пати: Сакам да ја завршам сезоната овде, а потоа ќе видиме што ќе се случува.“

Челси бара напаѓач, се поврзува со Крауч и Карола, но Азар мисли дека тоа не им е потребно:

“Фудбалот е едноставен: држи ја топката на земја и пробај да играш како ние што игравме во саботатата. Имаме двајца добри напаѓачи, но ако тие не се подготвени, јас можам да играм како напаѓач. Луѓето велат дека на нас ни треба засилување само затоа што промашуваме некои шанси, но постигнуваме и голови и верувам дека го имаме најдобриот напад во лигата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -