fbpx
8 C
Skopje

ГОЛЕМА ДИЛЕМА ПРЕД КРАЛЕВИТЕ: Стигна понуда од дури 95 милиони евра, на потег е Перез

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Герет Бејл постигна два голови на гостувањето кај Виго, но тоа на Кралевите не им беше доволно за триумф. Натпреварот заврши со реми 2:2, со промашен пенал.

Шпанските медиуми тврдат дека на адреса на Реал Мадрид пристигнала понуда за брзиот офанзивец Герет Бејл и тоа од далечната Кина. Се очекува Велшанинот да го напушти Мадрид, но кариерата да ја продолжи на Островот.

Сепак, Guangzhou Evergrande денес пратиле понуда до Реал од друи 84 милиони фунти (95 милиони евра) за Бејл, а сега преостанува да видиме дали самиот играч и Кралевите ќе ја прифатат оваа понуда.

Дон Балон тврди дека Флорентино Перез потврдил дека пристигнала понуда, но исто така и дека не е заинтересиран за преговори со челниците на кинескиот клуб.

28-годишниот фудбалер оваа сезона одигра 15 натпревари за Реал, постигна седум голови, докажа дека може да биде од помош за тимот кога игра, иако тоа беше доста ретко.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...
- Advertisement -