fbpx
17.8 C
Skopje

Голема полициска акција – уапсен познат бизнисмен од Охрид

АКТУЕЛНО

При полициска акција рано утринава во Охрид, уапсен е и познат охридски бизнисмен, информира Курир.мк Одземено му било и луксузно возило од марката „Мерцедес“.

Освен него, уште три лица се во притвор, а едно во бегство поради фалсификување на патни исправи.

Извршенои се и претреси во охридското село Велгожда. Приведените лица фалсификувале патни исправи и визи за Америка и Канада.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -