fbpx
5 C
Skopje

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

АКТУЕЛНО

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша.

Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината насмеана фотогра

фија, но со тажна порака:

Само ги затварам очите и тука си…ти го слушам гласот и се станува ок. Те сакам, не грижи се – напиша Јелена.

Фотографијата настана во болницата ВМА, ја фотографирав преубава и насмеана додека одиме да прими хемотерапија. Ги доби безброј, секогаш насмеана и никој да не види колку и е тешко…да не видам јас…Кој ја познаваше Дивна знае дека со зборови не може да се опише таква жена…а оваа фотографија ја ставам само луѓето да видат колку е убава…мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото, мојот мир. Секој мој успех беше поради неа, да биде горда…и секој ќе биде за неа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -