fbpx
5 C
Skopje

Голманот на Беневенто со погодок против Милан за прв бод оваа сезона (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Беневенто на домашен терен успеа да го освои првиот бод оваа сезона против Милан, благодарение на голманот Брињоли.

Милан на полувреме замина со скромни 0:1 откако Бонавентура во 38та минута ја искористи сета гужва пред домашниот гол и успеа да ја затресе мрежата.
На само пет минути по стартот на второто полувреме, Пускас го врати домашниот тим во игра, постигнувајќи погодок за 1:1. Сепак радоста на домашните не траеше долго, откако Калиниќ со глава донесе ново водство за Милан во 57та минута.

Пресингот на Бенавенто започна по 75та минута кога Ромањоли заработи втор жолт картон, односно црвен. Домашниот тим со сета сила вршеше притисок врз Милан, но времето немилосрдно течеше во полза на росонерите се до 95та минута. Абате изврши фаул на само 25 метри од голот. По фантастичниот изведен слободен удар на Каталди, голманот Брињоли се најде на вистинското место, и со прецизен удар со глава го матираше својот противнички колега Донарума и донесе голема радост во својот тим, освојувајќи го првиот бод оваа сезона.

https://www.youtube.com/watch?v=BZEvWNFHlrs

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Снимkата на ТиkТок собра над 5 милиони прегледи: Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види...

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...

KАРЛЕУШA ЕМOTИВНА: Плачеше на сред емисија, па ја откри ВИСТИНАTA ЗА СKАНДАЛOТ од пред две години покажувајќи ги фотографиите (ФОТО)

Познатата пејачка Јелена Карлеуша ја отвори душата во шоуто „Шок поток“, при што во еден момент плачеше и бараше реклами. Овој пат, пејачката беше...

Арсовски за градоначалникот: Он не може ГОЛФ 2-ка да поправи за 100 евра, голф терени ќе правел

Ќе правел голф терени од 2.5 милиона евра во Лисиче кај нас. Он од што е неспособен не може да поправи Голф 2ка...

Хит видео Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка

ХИТ ВИДЕО: Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка Едно време Омегле беше популарна платформа каде што можеа да се спојат сосема...
- Advertisement -