fbpx
1 C
Skopje

Горан Пандев: Италија е фаворит, но ние ќе ја чекаме нашата шанса

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Горан Пандев е капитен, но и најголема ѕвезда во македонската репрезентација, а тоа посебно се истакнува кога нашиот национален тим гостува во Италија. Во оваа земја нашиот интернационалец ги оствари своите најголеми успеси, а во моментов го носи дресот на Џенова.

Пандев денеска од Торино порача дека Македонија влегува со свои очекувања и доколку ги повтори игрите од последните натпревари, тој и колегите од репрезентацијата можат да се надеваат на добар резултат.

– Очекуваме тежок натпревар, сакаме да играме добро како на претходните две средби од овие квалификации. Италија е фаворит, но ние сакаме да ја играме нашата игра, да отвориме добро и да се одбраниме.

– Со наша добра игра можеме да извлечеме добар резултат, на некој начин Италија се „извлече“ во Скопје. Имаме три четири играчи кои играат во Италија, знаеме каде се најсилни, кои им се слабите страни, наше е да го одиграме своето. Противникот располага со една од најдобрите одбрани во Европа, но треба да ја чекаме нашата шанса, можеби нема да имаме 10 зицери, но би требало да се избориме за да две три добри шанси и да ги искористиме.

Извор: www.derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -