fbpx
-6 C
Skopje

Горан Трајковски: Делчево ќе биде град за гордост

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Кандидатот за градоначалник на Делчево од СДСМ и коалицијата Горан Трајковски со прес-конференција на која го образложи предизвикот за кандидатурата и дел од изборната програма и официјално ја почна предизборната кампања за локалните избори.

Трајковски истакна дека за него е предизвик да се врати животот во Делчево и да се изгради Делчево кое ќе биде град за гордост.

Предизвикот пред нас е да го вратиме животот во Делчево, да ги задржиме младите во Делчево, со мерак и љубов да гледаме како тие остануваат дома и формираат семејства и градат иднина во родното Делчево. Предизвикот е да се работи чесно и да се вложуваш од срце со една мисла, со една цел – да има живот за сите. И за земјоделците, за работниците, за пензионерите, за младите. На лицата кои живеат на социјалното дно да им го вратиме достоинството, да го изградиме Делчево – град наша гордост. Јас се нафаќам на овој предизвик, бидејќи друг град немам. Јас го имам само ова мое Делчево, истакна Трајковски.

Коалицијата на СДСМ вечерва ќе одржи партиска конвенција на која ќе бидат претставени кандидатот за градоначалник и листата со кандидати за членови на општинскиот Совет предводена од адвокатот Драган Маневски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...
- Advertisement -