fbpx
1 C
Skopje

Господинот Џан Јаман од серијата „Романтичарот“ на Сител ТВ: Турсkиот глумец ги полуде жените ширум светот

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Доколку ги прашате претставниците на понежниот пол кој е најсоврешниот маж, а ја гледале барем еднаш турската серија „Романтичарот“, тогаш сигурно ќе ви одговарат – Џан Јаман. Неговото соврешно изградено тело, неговата насмевка, не се единствени адути кои ги поседува овој млад актер.

Тој својата кариера ја започнал најпрвин како советник во консултантска компанија, но очигледно краватата и сериозниот пристап и работа во канцеларија не го инспирирале овој млад актер да остане во тој корпоративен свет.

Желбата за слобода и креативна работа е всушост и вистинска врска меѓу актерот и ликот кој тој го глуми во серијата „Романтичарот“ која кај нас се емитува на телевизија Сител. Во изјавите за неговата колешка во кои што вели дека нивниот однос во текот на снимањето на серијата бил и повеќе од професионален, доби огромни критики во јавноста.

Тој вели дека секогаш кога се наоѓал во близина на својата колешка имал желба за нешто повеќе. Но Санем остро го демантираше нејзиниот колега за кој вели дека некогаш јазикот му е побрз од паметот. Според неа никогаш немало ништо повеќе од професионален и колегијален однос меѓу нив двајца, а таа лично никогаш не чувствувала потреба или било каква емоција поврзана со него.

Сепак и покрај бројните критики за ова однесување на актерот, неговата популарност драстично расте, а светските магазини се натпреваруваат кој ќе го добие на насловна.

За тоа какви фотографии има актерот на својот инстаграм профил погледнете во продолжение:

Фото од двајцата актери

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -